Menu

Liga Niezwykłych Umsyłów również rusza od Nowego roku szkolengo!!!

Zeszłoroczne sukcesy Ligowiczów w projekcie LNU są ogromną motywacją dla uczniów w nowym roku szkolnym. Programem objętych jest  już 7 szkół podstawowych – łącznie 80 uczniów!

Trwają szkolenia opiekunów szkół. Już wkrótce nowi Ligowicze poznawać będą zupełnie nowe języki… C++, Java, SQL! Życzymy powodzenia!

 

Czytaj więcej ...

Absolwenci i studenci ostatnich lat studiów – informacja dla Was

Firma Electrolux Poland w Świdnicy poszukuje kandydatów na staż w Dziale Inżynieringu i w Dziale Produkcji. Chętni  będą szkolić się u boku doświadczonych osób zarządzających poszczególnymi obszarami.
 

Czytaj więcej ...

Akademia Animatorów Rainbow i Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych

Praca na wakacje i pobyt w ciepłych krajach? Sport, zabawa i przygoda życia? Tak! zrobiliśmy pierwszy krok do kariery w turystyce! W naszej szkole odbyła się I edycja Akademii Animatorów Rainbow.
Szkolenie poprowadził: Krzysztof Sikorski trener akademii Rainbow, koordynatorem szkolnym była  p. Magdalena Kołodziejczyk.

"Dzięki temu szkoleniu nasi uczniowie otrzymają aż 4 certyfikaty potwierdzające kompetencje zawodowe (ukończenia szkolenia w języku polskim, angielskim oraz hiszpańskim i ukończenia kursu pierwszej pomocy w języku polskim i angielskim)".

Czytaj więcej ...

Gra Miejska - już jeden z ostatnich wyzwań dla Zalogowanych!

Dnia 09.05 nad Zalewem Witoszówka w ramach konkursu Zalogowani programu "Zostańcie z nami - Miasto i Powiat Świdnica" odbyła się Gra Miejska. Przez 2,5h 85 uczniów podzielonych na 15 drużyn mogło sprawdzić swoją wiedzę zdobytą podczas warsztatów ekonomicznych prowadzonych przez Panie z BZ WBK. Zadaniem każdej drużyny było rozwiązanie zadań i wprowadzenie poszczególnych kodów poprzez mobilną aplikację Kompas, do której każdy uczeń miał wgląd. Aplikacja Kompas to autorski program stworzony przez informatyków z firmy RST Software Masters.

Czytaj więcej ...

Będzie kolejna klasa patronacka w ramach programu "Zostańcie z nami - Miasto i Powiat Świdnica"!

Dziś został oficjalnie podpisany list intencyjny pomiędzy Zespołem Szkół Mechanicznych, a firmą  ZUPBADURA. Nawiązanie tak znaczącej relacji pomiędzy szkołą, a pracodawcą jest sztandarowym działaniem programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”. Idea założenia klasy patronackiej jest odpowiedzią na wyzwania obecnego rynku pracy i jego zapotrzebowania na wykwalifikowaną kadrę pracowniczą.

Czytaj więcej ...