Menu

Zalogowani odwiedzili świdnicką cukrownię

Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy odwiedzili zakład produkcyjny "Cukrownia Świdnica", działający od 1848 r. i należący obecnie do firmy Südzucker Polska. 

Czytaj więcej ...

Program "Zostańcie z nami" uhonorowany statuetką Dolnośląskiego Gryfa

21 października br. podczas Wielkiej Gali Biznesu 2019, która odbyła się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska odebrała statuetkę Dolnośląskiego Gryfa w kategorii "Nagroda dla samorządów za przedsięwzięcie angażujące społeczność lokalną".

Czytaj więcej ...

Uczniowie ZSHT wiedzą, jak dbać o środowisko

W sobotę, 19 października 2019 r. w Marcinowicach odbyła się młodzieżowa akcja "Sprzątamy Sosnówkę". Organizatorem był Sylwester Stachurski, uczeń klasy 1H4 z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy, do którego dołączyli koledzy i koleżanki z klasy wraz z nauczycielką, panią Magdaleną Kołodziejczyk, oraz lokalna społeczność. 

Czytaj więcej ...

Roboty nauczą uczniów programować

Już wkrótce w pięciu świdnickich szkołach podstawowych rozpocznie się konkurs „Kosmiczna misja Dash’a i Dot’a”. Uczniowie szóstych i siódmych klas wezmą udział w całorocznym kursie programowania przy użyciu robotów.

Czytaj więcej ...

„Zalogowani” po raz czwarty w Świdnicy

Ruszyła czwarta edycja konkursu „Zalogowani”, organizowanego przez świdnicki magistrat w ramach programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”. W tym roku do konkursu zalogowało się prawie 200 ósmoklasistów z dziesięciu szkół podstawowych. 

Czytaj więcej ...