Menu

Zalogowani wzięli udział w interaktywnej grze ekonomicznej!

III edycja programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica” dobiega końca. Zalogowani kończą konkurs posiadając pełen wachlarz doświadczeń, wiedzy, i umiejętności. Jednym z elementów projektu był udział w cyklu warsztatów ekonomicznych prowadzonych przez wolontariuszy Santander Bank Polska S.A. oraz udział w interaktywnej grze ekonomicznej sprawdzającej wiedzę, spryt i spostrzegawczość młodzieży. W tym roku było wyjątkowo, ponieważ tylko podczas tej edycji konkursu (7 maja) każdy Zalogowany rozwiązywał ekonomiczne zadania będąc w dowolnym miejscu na świcie (konieczny był tylko Internet).

Czytaj więcej ...

Liga Niezwykłych Umysłów oknem na (Wszech)ŚWIAT!

Świdnicka Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Świdnicy jako liderzy świdnickiej LNU otrzymała zaproszenie do udziału w 8th Annual Meet-Up The Top500 Innovators Association Polish-American Innovation Bridge (Pami) „Beyond Imagination” – When The Innovation Come True”

Czytaj więcej ...

Trwają zapisy na warsztaty filmowe "NAKRĘCONA GMINA"

Informujemy, że cały czas trwają zapisy na warsztaty filmowe "NAKRĘCONA GMINA -edycja 5" (https://www.warsztatyfilmowe.eu/oferta/konkurs.pdf)  Warsztaty TELEWIZYJNE I FILMOWE  prowadzimy na terenie całego kraju. Podczas praktycznych zajęć filmowych, uczestnicy po zdobyciu niezbędnych umiejętności, tworzą spot reklamowy/promocyjny o swojej gminie lub miejscowości. Zrealizowane filmy biorą udział w ogólnopolskim konkursie na najciekawszy spot reklamowy.

Czytaj więcej ...

Spotkanie motywacyjne z Jędrzejem Kowalewskim!

Ile znajduje się działających sond na Marsie? Czy branża kosmiczna w Polsce dynamicznie się rozwija? Czy można w marzeniach wznieść się na orbitę? I czy marzenia o kosmosie, w Polsce, w Świdnicy, mogą się spełniać. Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy spotkania z Jędrzejem Kowalewskim, założycielem firmy Scanway, jednym z twórców kosmicznej wiertarki, jaką wysłano w kosmos.

Czytaj więcej ...

Wycieczki do firm już zakończone!

Jeden z etapów konkursu Zalogowani w ramach projektu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica” dobiegł końca. Zalogowani odwiedzili lokalne przedsiębiorstwa takie jak: Świdnicką Fabrykę Urządzeń Przemysłowych, IMP Comfort, Cloos- Polskę, Zakład produkcyjny "Cukrownia Świdnica", Wagony Świdnica, Promet, Dolmeb, Electrolux czy Krazue.

Czytaj więcej ...