Menu

Roboty nauczą uczniów programować

17/10/2019
ale się dzieje >>
Już wkrótce w pięciu świdnickich szkołach podstawowych rozpocznie się konkurs „Kosmiczna misja Dash’a i Dot’a”. Uczniowie szóstych i siódmych klas wezmą udział w całorocznym kursie programowania przy użyciu robotów.
 
Zajęcia z wykorzystaniem atrakcyjnych dla dzieci robotów Dash i Dot będą odbywać się w każdej szkole raz na dwa tygodnie. 15-osobowe drużyny otrzymają wsparcie trenera, który przekaże im potrzebną wiedzę teoretyczną z zakresu podstaw programowania oraz udzieli pomocy w trakcie rozwiązywania zadań konkursowych. Najbardziej zaangażowani uczestnicy zostaną podzieleni na mniejsze, 2- lub 3-osobowe grupy i zakwalifikowani do rundy półfinałowej, a najlepsze drużyny wezmą udział w międzyszkolnym finale. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a na wszystkich uczestników – dużo dobrej zabawy.
 
Konkurs „Kosmiczna misja Dash’a i Dot’a” jest najnowszym, realizowanym po raz pierwszy, projektem w ramach programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”. Program na celu zachęcenie młodych ludzi do zamieszkania i podjęcia pracy w Świdnicy i okolicach, oraz kształcenie ich w kierunkach przydatnych lokalnym przedsiębiorcom. Na uczestników „Zostańcie z nami”, jak co roku, czeka szereg atrakcji: konkurs „Zalogowani”, zajęcia z edukacji obywatelskiej, spotkania motywacyjne ze świdnickimi przedsiębiorcami i liderami lokalnej społeczności, współpraca z firmami w ramach klas patronackich czy nauka programowania w ramach projektu Liga Niezwykłych Umysłów.
 

 

Wstecz