Setki drzew i tysiące krzewów nasadzonych zostanie w Świdnicy

Symbolicznym aktem sadzenia przy pl. Grunwaldzkim klonu pospolitego „Royal Red” rozpoczęła się akcja tegorocznych nowych nasadzeń w Świdnicy. Pierwsze dziewiętnaście drzew - katalpy i klony pospolite pojawiły się przed Urzędem Stanu Cywilnego. Lipy, jarząb szwedzki oraz klony zasadzone zostały także przy ulicach Zamenhofa, Kopernika, Bema, Armii Krajowej i Kazimierza Wielkiego. To dopiero początek, kolejne drzewa m.in. kasztanowce czerwone, klony polne, katalpy i magnolie nasadzone zostaną przy ul. Kopernika, ul. Emilii Plater, pl. św. Małgorzaty i pl. Lecha Kaczyńskiego.

Czytaj więcej ...

Zapraszamy dzieci na kolejną wycieczkę w ramach projektu „Domowe krajobrazy i ich opowieści”

Świdnica zaprasza dzieci i młodzież uczęszczającą do świdnickich szkół podstawowych i Młodzieżowego Domu Kultury do wzięcia udziału w bezpłatnej wycieczce po Świdnicy. Odbędzie się ona w sobotę, 22 kwietnia. To kolejna wyprawa zorganizowana w ramach projektu „Domowe krajobrazy i ich opowieści”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014-2020 Interreg V – A Republika Czeska – Polska oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Czytaj więcej ...

Świdnica stawia na e-usługi

Świdnica otrzyma ponad 1,5 miliona złotych dofinansowania  na rozwój  usług publicznych. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Czytaj więcej ...

Nowy chodnik przy ulicy Kościuszki

Od kilku dni mieszkańcy ulicy Kościuszki mogą cieszyć się nowym chodnikiem. W pierwszej kolejności wykonano nowe oświetlenie uliczne, następnie chodnik z kostki brukowej betonowej na powierzchni ok. 1500 m2. Zmodernizowany ciąg pieszy zrealizowano po stronie nieparzystej od ulicy Wałbrzyskiej od numeru 1B do numeru 9 oraz pomiędzy ulicami Wałbrzyską i Adama Mickiewicza, po stronie parzystej.

Czytaj więcej ...

Inauguracja Polsko-Czeskiego Roku Kulturalnego w Świdnicy

We wtorek, 4 kwietnia odbyła się w Świdnicy Inauguracja Polsko-Czeskiego Roku Kulturalnego. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w świdnickiej katedrze celebrowaną przez biskupa Ignacego Deca, a oficjalna jej część odbyła się w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Czytaj więcej ...

Trwają prace na placu Drzymały i przy ulicy Wałowej

Trwa rewitalizacja skwerów przy pl. Michała Drzymały oraz u zbiegu ulic Wałowej, Gen. Władysława Sikorskiego i Komunardów. To zadania zgłoszone i wybrane przez mieszkańców w ramach zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Środki przeznaczone w ramach budżetu na realizację tych zadań, to w obu przypadkach ponad 250 tys. zł. Podjęto jednak decyzję o kompleksowym remoncie tych placów, zwiększając koszty inwestycji.

Czytaj więcej ...

Wałbrzyska już otwarta

Zakończyły się prace remontowe ulicy Wałbrzyskiej na odcinku od ul. Korczaka do ul. Mierniczej, w związku z czym od soboty, 1 kwietnia został przywrócony ruch w tym rejonie miasta. Na swoje trasy wróciły również autobusy komunikacji miejskiej.

Czytaj więcej ...

Zbieranie uwag i opinii do projektu Strategii Rozwoju Miasta Świdnica na lata 2017-2023

Świdnica posiada Strategię Rozwoju, którą należy uaktualnić. Dokument ten wskazuje na to, jakie działania będą w naszym mieście najważniejsze i które w pierwszej kolejności powinny być realizowane. Strategia Rozwoju wyznacza, w którym kierunku będzie rozwijać się miasto, gdzie będą inwestowane środki finansowe. Zachęcamy serdecznie, żeby wszyscy mieszkańcy pracowali nad tym dokumentem.

Czytaj więcej ...

Akcja edukacyjna świdnickiej Straży Miejskiej

„Razem dbajmy o nasze miasto” – to hasło przyświecało świdnickim strażnikom miejskim, którzy przygotowali akcję edukacyjno – informacyjną dla świdniczan. Już dzisiaj ulotki dotyczące sprzątania po swoich psach, a także informujące, że palenie śmieci szkodzi, trafiły do części mieszkańców naszego miasta. Pojawią się one także na słupach ogłoszeniowych, wiatach przystankowych, tablicach informacyjnych przy ogrodach działkowych, rozdawane będą przez strażników miejskich podczas patroli pieszych i rowerowych. Będą one również wykorzystywane podczas spotkań z mieszkańcami oraz w ramach zajęć prowadzonych przez Straży Miejską w szkołach i przedszkolach.

Czytaj więcej ...

Świdnica z nową siecią szkół

Podczas ostatniej sesji radni Rady Miejskiej w Świdnicy przyjęli uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Ma ona obowiązywać od 1 września 2017 roku. W sumie 15 radnych było za,  nikt nie zagłosował przeciw, 7 radnych wstrzymało się od głosu.

Czytaj więcej ...